Náš příběh

Dobré příběhy začínají vždy v baru, stejně tak i náš příběh Peroma

Než se z jednoho nápadu zrodí známý autorizovaný servis čerpadel a elektromotorů, musí být čerpadly přečerpáno mnoho vody, řečeno výrazy z oboru. Každá věc má svůj začátek a přestože se to dnes zdá neuvěřitelné, firma Peroma je tady s námi více jak 26 let. Překonala všechny krize a během svého působení zažila především své vzestupy než svoje pády. Seznamte se tedy prosím, s příběhem malé firmy, která kdysi začínala v bývalé prodejně potravin Jednota , v obci Pozorka u Nejdku, nedaleko lázeňského města Karlovy Vary.

1996

Na počátku byla myšlenka

Tři kamarádi spolu sedí v baru u sklenky dobrého pití, když je napadne myšlenka, začít spolu podnikat. Od sametové revoluce jejich nápad dělilo 7 let a Česká republika se tehdy učila základům demokracie a principům tržního hospodářství. V té době začínalo mnoho firem a sen třech přátel nebyl nic neobvyklého. Od slov přešli k činům. Než se rok sešel s rokem svou firmu skutečně založili.

Začátky podnikání jsou málokdy jednoduché. Pro jeho rozjezd je nezbytné získat vstupní kapitál a v případě firmy Peroma to nebylo jiné. Jenže tehdy banky, které mohly vznikající firmě kapitál zajistit, projevily nedostatek prozíravosti a odmítly úvěr poskytnout. Říká se, že „v nouzi poznáš přítele“. V našem příběhu se rčení potvrdilo a co tehdy nedokázala banka, dokázaly půjčky od společných známých.

1997

Start firmy aneb začíná se podnikat

2000

První certifikace

V počátcích firmy bylo hlavními předměty podnikání převíjení a opravy elektromotorů. Nicméně, strategické rozhodnutí, rozšířit záběr firmy také o prodej a servis čerpací techniky, se později ukázalo jako velice prozíravé. Na této cestě k úspěchu bylo ovšem velmi důležité získat potřebné znalosti a dovednosti v oboru. V roce 2000 se po několika letech učení a vzdělávání Peroma stala autorizovaným servisní partnerem společnosti Sigma Lutín. (dnes Sigma Group a.s.).

Hospodářské výsledky firmy a její ekonomická stabilita vytvořily vhodné podmínky ke splacení svých závazků.

2007

Splácíme své závazky

2012

Rozšiřujeme servisní prostory

K dalšímu růstu došlo v roce 2012, kdy firma koupila bývalou restauraci Pozorka. Nákladnou rekonstrukcí tohoto starého předválečného domu tak vznikly moderní prostory, které zajistily zaměstnancům nejenom lepší pracovní podmínky a sociální zázemí, ale také nezbytné rozšíření dílen a skladů, nutné k dalšímu rozvoji firmy.

Své získané zkušenosti dnes Peroma úročí nejen v oblasti čerpadel pitné vody pro dům nebo zahradu, ale také u velkých hasicích protipožárních systémů a průmyslových čerpadlech ve firmách po celé České republice.

2024

Peroma dnes

Peroma

Od motoru k čerpadlům velkých protipožárních systémů

Sigmu pak následovaly certifikace od dalších společností. Peroma tak si svým přístupem, disciplínou a kvalitní prací svých zaměstnanců vybudovala zasloužený respekt i důvěru velkých výrobců čerpací techniky a stala se jejich autorizovaným servisním partnerem. Proto firmu Peroma naleznete v záručních listech výrobků značek WILO, Grundfos, HCP, KSB, DAB a mnoha dalších slavných jmen v oboru čerpací techniky.

Výběr ze seznamu našich zákazníků

Současnost, aneb více jak 26 let poté

Kamarádi z našeho příběhu spolu stále podnikají. Z firmy o jednom šroubováku se stala stabilní a známá společnost, která dnes dává práci více jak 20 lidem. Skvělá pověst firmy Peroma kterou si firma vybudovala a její úspěch to dokazují. Znáte snad jinou firmu v oboru, která má ve svém názvu jména svých zakladatelů a která v nezměněném obsazení ve vedení firmy působí na trhu stejně dlouhou dobu?

Servis čerpadel a elektromotorů
20 +
let na trhu
9300 +
obchodních partnerů
170000 +
zakázek za minulých 5 let