okolí

Německy


Ze zajímavostí lázeňského města Karlovy Vary:

 

• Mlýnskou kolonádu s léčivými prameny s teplou vodou od 42˚ C do 73˚ C, největší karlovarský pramen Vřídlo 72,7˚ C, kostel sv. Máří Magdalény, Ruský kostel, Divadlo Vítězslava Nezvala, lanovou dráhu Diana, golfové hřiště, celoročně vyhřívaný otevřený bazén Sanatoria Thermal, či uzavřený bazén v Lázních V. a mnoho dalších.

• Karlovy Vary prosluly světoznámou výrobou křišťálového skla, výrobou porcelánu a produkcí Karlovarské Becherovky či Karlovarských oplatek. V centru města jsou poskytovány léčebné kůry.


Blízké okolí:


Bečov nad Teplou
Rozsáhlý areál hradu ze 13. století a barokní zámek. Zámek je po celkové rekonstrukci – dobové zařízení a historické interiéry. V hradní kapli byl v roce 1985 nalezen tzv. relikviář sv. Maura – románská historická památka ze 12. století.

Mariánské Lázně
Lázeňské město, zpívající fontána, kolonády a přilehlé parky, návštěva kaváren. Možnosti nákupů.


Loket
Malebný gotický hrad ze 13. století, je zde uložena sbírka historického porcelánu, shlédnout můžete torzo románské rotundy, vězeňské kobky a věž s vyhlídkou.


Kynžvart
Krásný, původně raně barokní zámek ležící v západních Čechách. Je obklopen rozsáhlým anglickým parkem, uvnitř se nacházejí zajímavé historické interiéry, sbírky zbraní, mincí a obrazů.


• Města: Plzeň, Praha ...


• vzdálenější místa: Karlštejn, Křivoklát, Hluboká ...
 

Koupání:


• Tatrovická přehrada - 6 km

• Vodní nádrž Lesík - 600 m

Aquapark Klášterec

 

Golfová hřiště:


Karlovy Vary - Cihelny

Golf Mariánské Lázně

 

Dále:


lyžování

cykloturistika

design: fugas